O czym należy pamiętać,jeśli jesteś organizatorem konferencji i chcesz, żeby odniosła ona sukces?

Konferencje są to wyjazdy większej ilości ludzi, podczas których omawia się dane wątki. Mogą być one polityczne, naukowe, biznesowe. Wszystkie one wymagają innego rodzaju przygotowania i organizacji. Co jest istotne przy zorganizowaniu naprawdę porządnej konferencji?
Gdańsk, Łódź, Poznań. Każde z tych miast organizuje konferencje o różnorodnej tematyce. I to właśnie jest sprawą pierwszorzędną.

Restauracja Anatewka w Manufakturze

Autor: Elroy Serrao
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejsze to pomyśleć w jakim celu się ją przygotowuje i czy jest właściwie potrzebna? Należy ustalić cele, które po zakończeniu konferencji będzie można zmierzyć i poddać weryfikacji. W następnej kolejności należy stworzyć kosztorys, który przeznaczy się na zorganizowanie konferencji. Powinien on zawierać koszty stałe, które nie ulegną zmianie i wydatki zmienne, które mogą się zmienić wraz ze wzrostem osób biorących w niej udział.

Nie można pominąć budżetu awaryjnego, który użyjemy w razie wystąpienia niepodziewanych wydatków. Gdy ustalimy jużkwestię finansową powinniśmy zająć się szukaniem odpowiedniego miejsca, w którym konferencja będzie trwać. To zakłada jednocześnie ustalenie dokładnej daty i godzin konferencji oraz osobiste obejrzenie ewentualnego miejsca. Następny krok to kwestie logistyczne. Pamiętaj, że uczestnicy mogą zamieszkiwać Łódź, czy Wrocław podczas, kiedy konferencja (zobacz również wynajem sali konferencyjnej kraków) organizowane jest w Warszawie. Następny etap to zapewnić wyżywienie gościom, najlepiej w dobrej restauracji .

zdjęcia restauracji

Autor: Kimberly Vardeman
Źródło: http://www.flickr.com

Należy zapewnić im zakwaterowanie i rozeznać się w propozycjach dojazdu na konferencje. Ostatnim punktem są sprawy związane z wyżywieniem.

Jeżeli zaciekawił Cię opisywany tekst, to obowiązkowo sprawdź również ten odnośnik – ta oferta także okaże się dla Ciebie godna uwagi.

Restauracja to świetne miejsce na zorganizowanie kolacji dla organizatorów oraz uczestników . Pod warunkiem, że liczba osób nie jest zbyt duża. Jest jednak inne rozwiązanie. Poszukaj, czy wybrana przez ciebie restauracja zajmuje się cateringiem, który zapewni na miejsce, w którym odbywa się konferencja. Wtedy też kwestię napojów i posiłków w trakcie trwania spotkania ma się załatwioną.

Dobra realizacja każdego z wyżej wymienionych kroków to gwarancja sukcesu twojej konferencji. Każdy z nich jest tak samo ważny, bowiem treści merytoryczne to tylko część przygotowań. To, jak zaplanujesz wszystko logistycznie i jak przypadnie to do gustu uczestnikom zapewni ci duże zainteresowanie przy organizacji kolejnych przedsięwzięć.