Szkolenia zorganizowane przez UE, czyli jak w łatwy sposób polepszyć swoje doświadczenie zawodowe

Obecny rynek pracy odznacza się dużą zmiennością i niestabilnością. Dlatego też dobrze jest przez cały czas się kształcić i polepszać swoje doświadczenie zawodowe tak, by być bardziej pożądanym dla przyszłego pracodawcy. W tej sytuacji z pomocą przychodzą nam unijne szkolenia, które są nie tylko profesjonalne, lecz również bezpłatne.

Jeżeli

szkolenie

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com

poszukujemy miejsca, w którym wyjątkowo często organizowane są szkolenia dofinansowane z UE Gdańsk znajduje się tutaj na prowadzeniu. Miasto to szczególnie ceni sobie inwestycje w poprawianie kwalifikacji różnego rodzaju pracowników – zarówno umysłowych, jak i pracujących fizycznie. Dlatego też pozyskuje ono coraz to inne kursy i szkolenia dla swoich mieszkańców. W Gdańsku znajdzie ciekawy kurs magazynier, księgowy, a nawet nauczyciel – wybór jest więc bogaty i skierowany do przeróżnych zawodowych grup. Godną zauważenia kwestią jest też fakt, że miasto stosuje również skuteczną i dobrą reklamę szkoleń unijnych. O możliwości zgłoszenia się na szkolenia dofinansowane z UE Gdańsk informuje nie tylko w formie internetowej, lecz również w gazecie czy w formie reklamy w lokalnej telewizji, która cieszy się szerokim gronem odbiorców. Dzięki temu więcej osób słyszy o nich i korzysta z ich nich, aby ulepszyć swoje kwalifikacje. Kursy te cieszą się również zainteresowaniem pośród pracodawców i dość często zachęcają oni swoich pracowników do tego, by z nich korzystać. Ukończenie takiego kursu przez pracownika może być nie tylko korzystne dla niego, lecz również (więcej opinii na ten temat) przynieść znaczne korzyści dla pracodawcy.

Odbywając unijny kurs magazynier może np. wykonywać także dodatkowe czynności produkcyjne, dzięki czemu pracodawca zaoszczędzi na kosztach zatrudnienia innego pracownika. Zobacz: zobacz kursy na magazyniera.

Darmowe unijne szkolenia najczęściej cieszą się dużym powodzeniem i czasami zdarza się tak, że brakuje wolnych miejsc. W takiej sytuacji warto jednakże wpisać się na rezerwową listę – być może organizator, widząc sporą liczbę osób zainteresowanych, powiększy limity w grupie albo podejmie decyzję dotyczącą zorganizowania następnego szkolenia o tej samej tematyce.